KONST / Litografier / Litografisk affisch 13151500
*
nr 1315 1500
Litografisk affisch
Picasso, "Cote d Azur", Henri Duchamps lith. Ej signerad. Bladets mått: 99x66 cm
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2020
kl 18:48:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 12:44:50
1
800 kr
23/3 15:25:04
2
800 kr
23/3 15:25:04
1
800 kr (Budbetjänt)
23/3 17:29:45
3
900 kr
23/3 18:35:22
4
1.200 kr
23/3 18:38:15
5
1.600 kr
23/3 18:38:52
6
1.400 kr
23/3 18:38:52
5
1.500 kr (Budbetjänt)
23/3 18:40:57
4
1.600 kr
23/3 18:40:57
5
1.600 kr (Budbetjänt)
23/3 18:41:24
5
Vinnande bud
23/3 18:43:46
4
1.700 kr
23/3 18:43:46
5
(budbetjänt)
23/3 18:45:34
5
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Tema
23 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad henri duchamps lith litografier litografisk affisch pablo picasso picasso
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
*
Litografisk affisch
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1315 1500
Litografisk affisch
Picasso, "Cote d Azur", Henri Duchamps lith. Ej signerad. Bladets mått: 99x66 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 12:44:50 | 1 | 800 kr |
23/3 15:25:04 | 2 | 800 kr |
23/3 15:25:04 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
23/3 17:29:45 | 3 | 900 kr |
23/3 18:35:22 | 4 | 1.200 kr |
23/3 18:38:15 | 5 | 1.600 kr |
23/3 18:38:52 | 6 | 1.400 kr |
23/3 18:38:52 | 5 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
23/3 18:40:57 | 4 | 1.600 kr |
23/3 18:40:57 | 5 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
23/3 18:41:24 | 5 | Vinnande bud |
23/3 18:43:46 | 4 | 1.700 kr |
23/3 18:43:46 | 5 | (budbetjänt) |
23/3 18:45:34 | 5 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Tema
23 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad henri duchamps lith litografier litografisk affisch pablo picasso picasso
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45